Kilpailun aikataulu / Rata-SM Kemora 23-25.8.2019

ALUSTAVA AIKATAULU
Järjestäjä varaa oikeuden muutoksiin!

PERJANTAI

Vapaa harjoittelu

Harjoitusmaksu 100,00 € / auto, maksettava kilpailutoimistoon ennen radalle menoa

12.00 – 19.00 Kilpailutoimisto avoinna
16.00 – 19.00 Ilmoittautuminen kilpailutoimistossa
16.00 – 19.00 Katsastus

Harjoitusajot 15 min / ryhmä

Jako alkaa tasatunnilta klo 12.00 ja loppuu viimeiseen ryhmään 19.45.

xx.00             Formula Ford + Formula Academy

xx.15             V 1600

xx.30             Legends

xx.45             Gran Turismo + V8

 

 

 


 

LAUANTAI

8.00- Kilpailutoimisto avoinna
8.00 – 11.00 Katsastus
8.30 – Ohjaajakokous

9.00 – 9.10 V8 Thunder Warm up
9.15 – 9.25 Formula Ford + Formula Academy Warm up
9.30 – 9.40 Gran Turismo Warm up
9.45 – 9.55 Legends Warm up
10.00 – 10.10 V1600 Warm up

AIKA-AJOT

10.20 - 10.30 V8 Thunder                                                                   10 min
10.40 – 10.55 Formula Ford + Formula Academy                             15 min
11.05 – 11.25 Gran Turismo                                                                20 min

11.30 – 11.40 Legends ryhmä 1                                                          10 min

11.45 – 11.55 Legends ryhmä 2                                                          10 min
12.05 – 12.25 V1600                                                                           20 min

12.25 – 13.10 TAUKO

RACE

13.10- 13.30 V8 Thunder, Race 1                                                       20 min + 1 kierros
13.40 – 14.05 Formula Ford + Formula Academy Race 1                 25 min + 1 kierros

14.15 – 14.30 Gran Turismo Race 1                                                   15 min + 1 kierros

14.40 – 14.55 Legends Race 1                                                            15 min

15.10 – 15.30 V1600 Race 1                                                               20 min

SUNNUNTAI

10.00 - 10.10 Legends Warm up

10.20 – 10.30 V8 + Gran Turismo Warm up
10.40 – 10.50 Formulat Warm up
11.00 – 11.10 V1600 Warm up

11.20 – 11.35 Legends Race 2                                                            15 min

11.45 – 12.00 Gran Turismo Race 2                                                   15 min + 1 kierros

12.00-12.40 Tauko

12.45 - 13.05 V1600 Race 2                                                               20 min

13.15 – 13.35 V8 Thunder Race 2                                                      20 min + 1 kierros

13.45 – 14.10 Formula Ford + Formula Academy Race 2                  25 min + 1 kierros

14.20 – 14.35 Legends Race 3                                                            15 min

14.45 – 15.05 V1600 Race 3                                                               20 min