HISTORIC RACE KEMORA 25–26.05.2019

AIKATAULU                                                                                                                                      Kilpailutoimisto: 040 7791790

 

PERJANTAI 24.5                 

12.00 - 20.00 vapaa rataan tutustuminen, 60 € / auto

17.30 - 20.30 Kilpailutoimisto avoinna, ilmoittautuminen

18.00 - 20.30 Katsastus

 

Lauantai 25.5.2019

08.00                                   Kilpailutoimisto avoinna ja katsastus alkaa

08.30–08.50 Ohjaajakokous

09.10–09.30 Formula 3 ja 4 Harjoitus/aika-ajo

09.35–09.55 Historic Formulat Harjoitus/aika-ajo

10.00–10.20 Subaru Sport, SS 1300, Locost Harjoitus/aika-ajo

10.25–10.45  Mini 1000 Harjoitus/aika-ajo

10.50–11.10 Roadsport A, 2A, V8 Harjoitus/aika-ajo

11.15–11.35 Roadsport B, 2B, C Harjoitus/aika-ajo

11.40–12.00 Historic F/A, F/C, F/D Harjoitus/aika-ajo

12.05–12.25 Historic G/A, G/C, G/D, H, I, Harjoitus/aika-ajo

12.30–12.50 Historic G-H1/r1, H2-I/r1, Fiat Ratapotti, Harjoitus/aika-ajo

12.50–14.00 TAUKO

14.00–14.25 Formula 3 ja 4 Kilpailu 1.

14.25–14.50 Historic Formulat Kilpailu 1

14.50–15.15 Subaru Sport, SS 1300, Locost Kilpailu 1

15.15–15.40 Mini 1000 Kilpailu 1

15.40–16.05 Roadsport A, 2A, V8 Kilpailu 1

16.05–16.30 Roadsport B, 2B, C Kilpailu 1

16.30–16.55 Historic F/A, F/C, F/D Kilpailu1

16.55–17.20 Historic G/A, G/C, G/D, H, I, Kilpailu 1

17.20–17.45 Historic G-H1/r1, H2-I/r1, Fiat Ratapotti, Kilpailu 1

Sunnuntai 26.5.2019

09.00-09.10 Formula 3 ja 4 Lämppäri/Harjoitus

09.10–09.20 Historic Formulat Lämppäri/Harjoitus

09.25–09.40 Subaru Sport, SS 1300, Locost Lämppäri/Harjoitus

09.45–10.00 Mini 1000 Lämppäri/Harjoitus

10.05–10.25 Roadsport kaikki luokat Lämppäri/Harjoitus

10.30–10.45  Historic ”koppiautot” kaikki luokat Lämppäri/Harjoitus

10.50–11.15 Formula 3 ja 4 Kilpailu 2

11.20–11.45 Historic Formulat Kilpailu 2

11.45–12.40 TAUKO

12.45–13.05 Subaru Sport, SS 1300, Locost Kilpailu 2

13.10–13.35 Mini 1000 Kilpailu 2

13.40–14.05 Roadsport A, 2A, V8 Kilpailu 2

14.10–14.35 Roadsport B, 2B, C Kilpailu 2

14.40–15.05 Historic F/A, F/C, F/D Kilpailu 2

15.10–15.35 Historic G/A, G/C, G/D, H, I, Kilpailu 2

15.45–16.05 Historic G/H1/r1, H2-I/r1, Fiat Ratapotti, Kilpailu 2