ylaosa

Eilen vietettiin seurassamme juhlapäivää, sillä seuran perustamisesta on kulunut jo neljä vuosikymmentä.

Vetelin urheilutalolla pidettyyn juhlaan osallistui yli sata henkeä. Juhlan avasi seuran puheenjohtaja Aleksi Klemola, Vetelin kunnan tervehdyksen toi kunnanjohtaja Hannu Jyrkkä. Juhlapuneen tuli pitämään AKK Motorsports ry:n puheenjohtaja Juhani Pakari.

Seuran historiikin kirjoitti Vuokko Lahti, juhlassa sen meille luki Marianne Salmela.

Juhlassa palkittiin ansiomerkein seuraavat kilpailijat ja toimitsijat:

Akk:n Pronssinen kilpailijamerkki:

Kivipelto Tero, Joona Mäkelä, Jussi Klemola, Suvi Lempiälä, Jarno Lempiälä, Juho Rahkonen, Tomi Kiiskilä, Kimmo Tunkkari, Jani Hotakainen, Ville Lumppio, Jani Klemola, Aleksi Klemola, Ari-Pekka Sillanpää, Jukka Nisula, Timo Pollari, Tero Kiiskilä ja Markku Tuikka.

Akk:n pronssinen ansiomerkki:

Vesa Pitkälampi, Heli Laasasenaaho, Miia Tofferi, Steve Safari, Pertti Lokasaari ja Ville Lokasaari

Akk:n hopeinen ansiomerkki:

Jani Kola, Petri Korpela, Maria Patana, Matti Patana, Suvi Huusko, Jarkko Salmela, Sanna Korpela, Erik Eklund ja Heikki Klemola

Raila Järvelä ja Juha Saari esittivät juhlassa musiikkia joka vei meidät nostalgisiin ja vauhdikkaisiin tunnelmiin.

Jani Klemola ja Matti Vähäkainu esittivät Mikko Kuustosen uuden hitin, lisäksi varta vasten juhlivalle seuralle tehdyn UA:n mies kappaleen. Tähän tuttuun hittiin uuden sanoituksen oli tehnyt Anne Klemola.